Strict Standards: Declaration of EntityProductCatalogue::getChild() should be compatible with EntityCatalogue::getChild() in /home/inworld/sites/inworld.com.ua/kernel/class/entity/class.EntityProductCatalogue.php on line 8
Комплексні рішення гранулювання деревних відходів

Комплексні рішення гранулювання деревних відходів

    Майже всю сировину, що підлягає відновленню можна гранулювати та в такому виді подавати на подальшу переробку. Для оптимальної експлуатації преса необхідні постійне завантаження, достатнє попереднє подрібнення та гомогенність продукту. Вологість повинна постійно підтримуватися в межах приблизно 12 %.
    У зв’язку з тим, що при пресуванні об’єм деревини та деревної стружки значно зменшується, внутрішня камера преса повинна бути як можна більшою. Решта вимог деревообробної промисловості до всіх машин, це їх надійне виконання та високий коефіцієнт використання обладнання.
     Порівняно з іншими продуктами, деревина не має значних власних зв’язувальних властивостей, як, наприклад,  комбікорм, що містить крохмаль. Антифрикційні властивості теж не особливо виражені. Тому всередині пресувальних каналів дуже швидко виникає висока сила тертя, яка необхідна для подрібнення цього продукту з низькими зв’язувальними властивостями. При цьому існують значні відмінності при переробці різної деревини в залежності від вмісту у ній смоли. Для пресування твердої деревини, такої, як бук або дуб, потрібно більше зусиль, ніж для м’якої або хвойної деревини. Зусилля пресування веде до «питомої витрати енергії», яка при обробці  деревини становить від 50 до 60 кВт/ч.
    Через високий опір та низькі зв’язувальні сили деяких порід деревини дуже важливим є попереднє кондиціонування, тобто попередня обробка продукту безпосередньо перед пресуванням. Тому в даному випадку значну роль відіграють вологість продукту та його температура, а також ступінь подрібнення. Для підвищення вологості у продукті рекомендується добавляти воду - частково у виді пари, а перед гранулюванням дати вологій деревині деякий час відлежатися, щоб волога поглинулась продуктом.
    В ідеалі лінія повинна мати можливість подрібнення продукту, наприклад, з допомогою молоткового подрібнювача, безперервний проточний змішувач для введення пари та води і кондиціонер тривалої дії для витримування перед гранулюванням.
    Спеціально для гранулювання деревини фірма Amandus KAHL розробила преси - гранулятори, які за рахунок своїх підсилених підшипників та інших конструктивних деталей задовольняють всі вимоги гранулювання деревних відходів.